Hoppa till sidans innehåll

KM speltider

22 DEC 2018 11:38
2-6 januari 2019
  • Uppdaterad: 22 DEC 2018 11:38

Onsdag 2/1
                     Bana 1                                       Bana 2
08:30-09:00 JUNIOR POOL 2                      JUNIOR POOL 2
09:00-09:30              "                                                "
09:30-10:00              "                                                "
10:00-10:30              "                                                "
10:30-11:00              "                                                "
11:00-11:30              "                                                "
11:30-12:00              "                                                "
12:00-12:30              "                                                "
12:30-13:00
13:00-13:30
13:30-14:00
14:00-14:30
14:30-15:00
15:00-15:30
15:30-16:00 HD VET Andersson/addby-Holmersson/Saleteg
16:00-16:30               "
16:30-17:00               "
17:00-17:30 HSA W Olausson-J Blomqvist                 HSA I Gustafsson-A Olausson
17:30-18:00               "                                                "
18:00-18:30 HSA S Rylander-J Hallman                      HSA M Tiljander-P Svensson
18:30-19:00               "                                                "
19:00-19:30               "                                                "
19:30-20:00 HD VET Tagesson/Sjögren-Karlsson/Dimtrén          HSM S Johansson-S Virta
20:00-20:30               "                                                "
20:30-21:00 HDA Rylander/Bergeling-Karlsson/Wiik              HDA Terbrant/Carleborn-Strand/Lööke
21:00-21:30               "                                                "

Torsdag 3/1
                          Bana 1                                             Bana 2
08:30-09:00   JUNIOR POOL 3                        JUNIOR POOL 3
09:00-09:30            "                                                         "
09:30-10:00            "                                                         "
10:00-10:30            "                                                         "
10:30-11:00            "                                                         "
11:00-11:30            "                                                         "
11:30-12:00            "                                                         "
12:00-12:30            "                                                         "
12:30-13:00
13:00-13:30
13:30-14:00
14:00-14:30
14:30-15:00
15:00-15:30
15:30-16:00
16:00-16:30
16:30-17:00
17:00-17:30 HSA B Lidestam-Xxxx                      HSA B Wiik-Xxxx
17:30-18:00            "                                                           "
18:00-18:30 HSA T Strand-Xxxx                           HSA M Karlsson-Xxxx
18:30-19:00            "
19:00-19:30            "                                                           "
19:30-20:00 HDA Lidestam/Svensson-Karlsson/Wiik                HDA Terbrant/Carleborn-Rylander/Bergeling
20:00-20:30            "                                                           "
20:30-21:00 HDM Jonsson/Svanäng-Karlsson/Wass                         "
21:00-21:30            "

 

Fredag 4/1

                      Bana 1                                           Bana 2

15:00-15:30
15:30-16:00
16:00-16:30
16:30-17:00 HSM J Hallman-R Jonsson                   HSM H Lidestam-J Carleborn
17:00-17:30            "                                               "
17:30-18:00 HSM O Terbrant-Xxxx                          HSM B Tagesson-P Andersson
18:00-18:30 "                                                          "
18:30-19:00 HDA Karlsson/Wiik-Strand/Lööke        HDA Lidestam/Svensson-Rylander/Bergeling
19:00-19:30       "                                                    "
19:30-20:00       "                                                    "
20:00-20:30       "                                                    "
20:30-21:00       "                                                    "
21:00-21:30       "                                                    "

 

Lördag 5/1


                       Bana 1                                                Bana 2
08:30-09:00
09:00-09:30
09:30-10:00
10:00-10:30
10:30-11:00 HD VET Karlsson/Dimtrén-Andersson/Addby             HD VET Holmersson/Saleteg-Tagesson/Sjögren
11:00-11:30         "                                                      "
11:30-12:00 HSA Semifinal HSA Semifinal
12:00-12:30         "                                                      "
12:30-13:00         "                                                      "
13:00-13:30 HSM Semifinal HSM Semifinal
13:30-14:00         "                                                       "
14:00-14:30 HDA Bergeling/Rylander-Strand/Lööke                             HDA Terbrant/Carleborn-Lidestam/Svensson
14:30-15:00         "                                                       "
15:00-15:30 HDM Andersson/Johansson-Jonsson/Svanäng                              "
15:30-16:00        "                                                        "
16:00-16:30         "                                                       "
16:30-17:00         "                                                       "
17:00-17:30         "                                                       "
17:30-18:00         "                                                       "
18:00-18:30        "                                                        "
18:30-19:00
19:00-19:30
19:30-20:00
20:00-20:30
20:00-20:30
20:00-20:30

 

Söndag 6/1
                            Bana 1                                                 Bana 2
08:30-09:00
09:00-09:30
09:30-10:00
10:00-10:30
10:30-11:00 HDM Karlsson/Wass-Andersson/Johansson
11:00-11:30 "
11:30-12:00 HDA Strand/Lööke-Lidestam/Svensson                                      HDA Karlsson/Wiik-Terbrant/Carleborn
12:00-12:30 " "
12:30-13:00 " "
13:00-13:30 HD VET Andersson/Addby-Tagesson/Sjögren                        HD VET Holmersson/Saleteg-Karlsson/Dimtrén
13:30-14:00 " "
14:00-14:30 HSA FINAL HSM FINAL
14:30-15:00 " "
15:00-15:30 " "
15:30-16:00 " "
16:00-16:30 " "
16:30-17:00 " "
17:00-17:30 " "
17:30-18:00 " "
18:00-18:30 " "
18:30-19:00
19:00-19:30
19:30-20:00
20:00-20:30
20:00-20:30
20:00-20:30

Skribent: Frida Engblom
Epost: Adressen Gömd

Nyhet 2019, vi säljer "Sommarkort"...juniormedlem 500 kr och seniormedlem 1000 kr. Gäller på grusbanorna hela säsongen.

Tennishallen/omklädningsrummen är öppna som vanligt i sommar, men inomhusbanorna är stängda mellan vecka 27 och 32. Välkommen att boka tider på grusbanorna.

Boka tennistider (både inomhus och utomhus)

För att kunna boka en tennistid inomhus och utomhus så behöver du en spelnyckel. Den går att köpa på kansliet eller på Preem (Ramstadgatan 6, öppettider vardagar 06.00-22.00 och helger 08.00-22.00).

Hitta lediga tennistider här...

Öppettider kansli

Kontakta ansvarig tränare Frida Engblom, 0708-88 69 99

Skicka gärna epost till This is a mailto link

Öppettider shopen

Kontakta ansvarig tränare Frida Engblom, 0708-886999

 

Medlemsavgifter 

Junior 130kr/år

Senior 350kr/år

Familj 600kr/år

Externa länkar

Tennisranking

 

  

Postadress:
Mjölby TK - Tennis
Box 83
59521 Mjölby

Besöksadress:
Vifolkavallen
59521 Mjölby

Kontakt:
Tel: 014213798
E-post: This is a mailto link

Se all info